flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

У Верховній Раді зареєстровано проект Закону №3881 «Про внесення змін до ст. 146 Сімейного кодексу України щодо визначення імені дитини».

21 січня 2014, 17:46

 У Верховній Раді зареєстровано проект Закону №3881 «Про внесення змін до ст. 146 Сімейного кодексу України щодо визначення імені дитини».

 

Бажання батьків присвоїти дитині певне «екзотичне» ім’я не повинно порушувати законні права самої дитини, яка саме через своє ім’я може наразитися на образи і знущання.

Такої думки дотримуються Володимир Мисик, Артур Палатний та Ельбрус Тедеєв, які зареєстрували у Верховній Раді проект Закону №3881 «Про внесення змін до ст. 146 Сімейного кодексу України щодо визначення імені дитини».

Законопроектом пропонується запровадити нові правила визначення імені дитини.

На думку авторів законодавчої ініціативи, дитині може бути дано не більше двох імен, якщо інше не випливає із звичаю національної меншини, до якої належать мати і (або) батько.

Ім’я дитини повинно відповідати її статі. Дитині не може бути дано ім’я, що складається з назв неживих предметів, вигаданих персонажів, географічних назв, флори та фауни, титулів, хвороб, одночасним поєднанням букв, символів або (та) цифр, абревіатур.

Відповідність бажаного батьками імені дитини цим вимогам оцінюватимуть органи реєстрації актів цивільного стану. В разі відмови органів РАЦС в присвоєнні дитині імені, батькам пропонується надати право подавати скарги до органу вищого рівня або до суду.